Welcome to New York

Ještě nevím, jestli sním nebo bdím, každopádně z letadlového okénka vidím město měst a dominantu Ameriky New York. My máme stověžatou Prahu a tady je snad tisíc mrakodrapů. Než jsem se stačila rozkoukat přistáváme na letišti JFK, jednom z největších na světe. No já čumím, kde to jsem? To není Mošnov v Ostravě. 🙂 Jejda, nesouhlasí mi otisky prstů porovnávané s moji minulou návštěvou Floridy. No snad mě nevrátí zpátky, že?! Ale vždyť je Silvestr, otisky neotisky vidím už nápisy Welcome in New York, takže jsem asi prošla. 🙂 😀
Vejdu do metra. Hledím, jak mi ubíhá jedna stanice za druhou, přemýšlím jaké to bude v New Yorku, když slyším hudbu. Jsem snad už na silvestrovské párty? Neee, to jenom černoch pořádá svou vlastní show v metru. Jojo tak začínají hvězdy. Tančí, žongluje s čepičí, točí se kolem tyče,… Oh my god. 🙂 Tak na zpestření cesty se to dalo. Proč to lidé nedělají v tramvajce v Ostravě? 🙂 No než si stačím odpovědět vycházím z metra. Tři, dva, jedna teď…… neee já se snad poseru. Jsem na stanici metra Time square, mrakodrapy, reklamy, milion lidí. To to to je velkoměsto, to je New York.
Kufry na hotel a já chci prostě do Central parku. Co že to je ta aklimatizace a časový posun? To fakt neznám. No prostě mířím přímo do Central parku. Přesně tak se tady cítím jako ten Kevin tehdy ve filmu. Úplně ztracená. 😀 Dokonce se podívám na chvíli do hotelu Plaza, kde se Kevin tehdy ubytoval. Míří ke me recepční. Tak nevím, je to ten stejný, který hrál tehdy v tom filmu Sám doma 2?
Z Central parku po 5TH Avenue spěchám do metra a rychle se mrknout na Sochu svobody, Brooklynský most, okusit jak se vaří čínské speciality v Čínské čtvrti a rychle zpátky na Time square oslavit Nový rok 2015. A o Silvestru na Time square zase příště, byly to nervy se tam dostat. 🙂 Teď už jsem v klidu, že? Ležím si v teple v Miami u bazénu a píšu blog… 🙂 A nepište mi proč jsem jela do Ameriky, když neumím perfektně anglicky. Nebo vám budu posílat fotky v plavkách… ;)) Good bye winter.
Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Email Subscribe widget in section "Footer Full Width": Setup not complete. Please check the widget options.