Výlet po amerických státech. Část první Grand Canyon!

Už je to asi rok, co plánujeme s mým manželem výlet autem po amerických státech. Dokonce jsme párkrát byli rozhodnuti, že tento výlet konečně uskutečníme, ale nakonec jsme vždy couvli. Měli jsme velké obavy, že takhle cestovat bude pro nás velké riziko.

Rádi a často cestujeme na vlastní pěst, protože vždycky zažijeme nějaké dobrodružství. Rozhodně ale nepatříme do řad adrenalinových nadšenců, kteří rádi riskují. Při cestování máme radši svůj komfort, klid a bezpečí.

A výlet po amerických státech zrovna nepatří mezi úplně bezpečné  výlety. Už jen proto, že cesta často vede nejen po dálnici, ale také vede přes odlehlá místa, např.poušť.  Může se teda stát, že si  nebudeme moci přivolat pomoc, protože budeme mimo dosah jákéhokoliv signálu. Také je reálné, že po cestě píchneme pneumatiky, když pofrčíme přes kamenité cestičky. Možné je i to, že se auto přehřeje, když je venku téměř přes 40°C… Rizik je opravdu dost, a proto je hlavní nic nepodcenit a vše si pečlivě naplánovat.

Pojďme teda přímo k plánování výletu. Ani to není až tak jednoduché. Naplánovat správně trasu, kolik hodin zvládneme v autě, kde zastavíme, kde přespíme,.. Uvědomujeme si jak náročný výlet to může být, ale přesto se v nás budí touha vyrazit za novým dobrodružstvím. Víme totiž, že pokud vše klapne, tak to bude náš výlet snů!

Na začátku června padlo rozhodnutí. Náš finální verdikt je, že chceme projet těchto deset států : Floridu, Oklahomu, Mississipi, Luisianu, Texas, New Mexico, Arizonu, Nevadu a Kalifornii. Před sebou máme přes 3400 mil jedním směrem. Dobrodružství může začít.

Vyjíždíme 30. června 2017! Máme před sebou náročnou cestu, ale moc se těšíme.

V autě trávíme strašně moc času, a to 5-8 hodin denně.  Ale ta možnost  pozorovat okolní krajinu a přírodu je k nezaplacení.. Vyjíždíme z naší věčně zelené Floridy. Na cestu nám mávají všudepřítomné palmy, ale  pak se ráz krajiny začíná postupně měnit. Přejíždíme kamenité pustiny, řídké jehličnaté a borovicové lesíky s lišejníky, skoro pouště s agávemi, no prostě úžasné střídání krajiny, kdy člověk kulí jen oči. Pokud to člověk nezažije na vlastní kůži, nepochopí.

Moji celou cestu jste mohli sledovat přes mé instastories (@karinoravski). Tady na blogu se s vámi podělím o ty nejatraktivnější místa. No, a které to jsou? Jak jinak než andělské město Los Angles, slavné Las Vegas a úžasný Grand Canyon v Arizoně. ❤️

Dnes začnu s Grand Canyonem, který patří mezi nejkrásnější místa na světe. Park leží v americkém státě Arizona. Kaňon je dlouhý téměř 446 kilometrů, se šířkou od 500 metrů do 29 kilometrů. Největší hloubka je okolo 1600 metrů. Nejstarší části kaňonu jsou staré 1 864 000 000 let. Na jeho dně se vlní řeka Colorado, která má na svědomí vznik kaňonu.

Grand Canyon nabízí velkolepou a hlavně dech beroucí podívanou z vyhlídek podél jeho okrajů, ale i ze samotného dna kaňonu. S Liborem nás lákala možnost udělat si pěší túru v této mimořádné krajině a dojít až na dno kaňonu. Ale po přečtení různých varovných článků, jsme si tuto túru rozmysleli. I když tato trasa není až tak extrémně dlouhá, tak samotné nebezpečí je skryto v teplotě vzduchu, která náročnost túry nesmírně ztěžuje. Čím níže, tím je větší teplo. Při sestupech je nutné vzít v potaz, že během pár hodin projdete několika podnebnými pásy. Rozhodně, co se nedoporučuje, je jednodenní sestup a výstup zpět.

Nakonec se ukázalo, že nám dala pěkně zabrat jen vrchní část kaňonu. A proto jsem ráda, že jsme přenechali sestup znalcům s větší fyzičkou, zdatností, a tím jsme ochránili naše životy 😀 .  Tzv. novodobým zabijákem mezi turisty je honba za selfie fotografií. A stejně uvidíte spoustu lidí balancovat se selfie tyčí na těch nejneuvěřitelnějších a zároveň nebezpečných místech. Při pohledu na ně jsem měla husí kůži.

Grand Canyon byl vlastně asi ten největší přírodní úkaz, co jsem kdy viděla. Příroda je tak kouzelná…Při pohledu na Kaňon se člověk zastaví, splyne s přírodou, najednou všechny myšlenky jdou stranou, a prostě jen dýchá.  Byl to neuvěřitelný zážitek a zároveň příjemný pocit být tam, kde člověk ještě přírodu nezničil .

 

Nakonec pár fotek měnící se krajiny, o které jsem vám psala.

TEXAS

NOVÉ MEXIKO

Nové Mexiko je mezi záhalogy neznámější hlavně díky reswellské havárii UFO nebo spousty jiných podivných setkání s neznámými létajícími objekty…

NEVADA

ARIZONA

 

 

 

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

10 Komentáře

 1. Srpen 27, 2017 / 8:57 am

  Dokonalé místo ! Také bych tam někdy chtěla 🙂

 2. Srpen 27, 2017 / 10:26 am

  Ty jo, to je krása! Na Grand Canyon bych se chtěla taky podívat 🙂

 3. Srpen 27, 2017 / 3:54 pm

  Grand Canyon je jedno z míst, na které se chci určitě v budoucnu podívat! Fotky jsou dechberoucí 🙂

 4. Karinlife.com 🌸
  Autor
  Srpen 27, 2017 / 7:16 pm

  Děkuji holky, byl to neuvěřitelný zážitek. Doufám, že i vy jednou navštivíte Grand Canyon, stojí to za to! Větší přírodní úkaz jsem zatím neviděla. 😍❤️

 5. Srpen 31, 2017 / 2:02 pm

  Je to nádhera! Taky bych se tam chtěla jednou v životě podívat a zažít pěkný zážitek. Akorát bych si vybrala pár míst, jelikož takovou odvahu cestovat jako vy bych asi neměla. Budu se těšit na další 🙂

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Září 2, 2017 / 4:46 pm

   Děkuji. 🙈😚

 6. Září 2, 2017 / 10:54 am

  To je taková nádhera! Grand Canyon chci rozhodně taky jednou navštívit. Zrovna jsem včera sledovala dva český youtubery, kteří tam taky byli a do toho ještě tvůj článek, takže bych měla bejt Grand Canyonu překoukaná a stejně nejsem 😀 Mimochodem ta 10. fotka je naprosto neskutečná!

  Karolína & Maličkosti ze života

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Září 2, 2017 / 4:47 pm

   Moc děkuji Karolinko. 😚❤️

 7. Září 4, 2017 / 1:47 pm

  Ach, taková nádhera 🙂 muselo to být opravdové kouzlo!! 🙂

Email Subscribe widget in section "Footer Full Width": Setup not complete. Please check the widget options.