Postřehy z Floridy

Miláčkové, už je to nějaký ten pátek, co jsem opustila Česko a přežívám zimní měsíce na americké Floridě. Když jsem zde byla na podzim 2014, tak pro mě bylo vše nové, krásné, úžasně nepopsatelné, ale byla jsem ze všeho tak tochu vyplašená. Nyní jsem se už trochu rozkoukala, jak to tady na Floridě chodí a chtěla bych vám některé mé postřehy popsat.

Tak za prvé. Počasí je tady v zimních měsících prostě boží. Přijemné tepličko 23-29 stupňů. Jestli bude zítra modrá obloha, to se opravdu nemusíte bát. Bude. Moře je chladnější než v létě, ale zato příjemně osvěží.

Co dál? Tak třeba papáníčko. Jsou tady úplně dobrůtky, které v Česku nejsou. Mezi moje nejoblíbenější patří uplně slaďoučké okurky, mexické fazole s burbónem a mufinky. Ale samozřejmě největší delikatesa je pravý americký steak. Takové hovězí masíčko jsem ještě nejedla. Dozvěděla jsem se, že je to tím, že když tady krávy chovají pro maso, tak jenom pro maso a ne pro mléko. No a vidíte, u nás jsou některé krávy co se nechovají ani pro mléko ani pro maso. Prostě se chovaji jenom jako krávy.

Co třeba doprava. Lidi tady nechodí pěšky. Všichni jezdí autem. I do toho nejbližšího obchodu. Auta jsou tu obrovská fúúha. Jééé, škodovku jsem neviděla. Silnice jsou široké minimálně tři nebo čtyři pruhy. Jezdí se tu v klidečku, předpisy se dodržují. Nikdo na nikoho netroubí a neukazuje fakáč. Všude se dá přijet autem, stačí otevřít okénko a můžete třeba vhodit poštu do schránky, vložit peníze do banky atd. Je to stejné, jako kdyby jste přijeli na Mc Drive u McDonalds v Česku. Mňam dostala jsem chuť na hambáček. Jôó a na nejdůležitější věc jsem málem zapoměla. Za benzín zaplatíte 13kč za litr. To se potom jezdinká.

No a vás holky uržitě zajímá nejvíce šopinkování. Nejlepší nakupováníčko je stejně jako v Česku v obchodnich centrech. Ceny značkových věcí jsou tu neporovnatelně nižší. Nejlépe je třeba nakupovat o státním svátku, to jsou trěba slevy i 70 procent. Takže třeba peněženka Guess pak stojí 12USD, kabelka Guess 30USD, kabelka MK 120USD. A které obchody mi chybí v česku? No určitě Viktorka, DKNY, BEBE, Holister, Aeropostale, GAP. No je jich tady fakt hodně. Oběhat všechny obchody, tak to je tak 5 hodin minimálně. Uff, někdy jsem pak opravdu unavená a spím i 14 hodin. Chi chi.

A teď ty méně příjemné věci pro mě. Alkohol si můžete objednat až ve 21 letech. Do klubu vás taky nepustí jako teen. Ach jo. Takže na suchu. Nééé však víte, že jsem psala, že když se chce, všechno jde.

No a jako poslední něco pro moje dvě fanynky agličtinářky. Mluví se tady americkou angličtinou, Nelásenky, naučila jsem se už opravdu hodně slovíček a vět. Třeba pro případ, kdyby mě někdo zlobil, tak mám říct „Fuck you, bitch“ . Tak snad to nebudu muset použít..:). A lásenky moje, pro vás jsem se naučila „Have a nice day“

Pac a pusu, Xoxo V :-*


Jiné by na mém místě nakupovaly, já sbírám jen krabice… 😀 😀 😀

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Email Subscribe widget in section "Footer Full Width": Setup not complete. Please check the widget options.