Mé začátky blogerky. A jak vidím dnešní blogování a sociální sítě.


Jako desetiletá jsem začínala jako jedna z prvních blogerek. Můj první blog jsem si založila jako fanpage stránku, která měla docela úspěch. To mě motivovalo k tomu, abych si v 15-ti založila další blog, ale tentokrát už o sobě. Mému blogu jsem se věnovala přes čtyři roky (po dobu studia na střední škole). Bez blogování jsem si najednou nedokázala život představit. Pozitivní komentáře mi dávaly neuvěřitelnou energii. Co nejvíce mě naplňovalo byla vaše zpětná vazba. Měla jsem pocit, že mám mezi váma fanoušky.

Na konci čtvrtého ročníku jsem se zamilovala, a tím se mi změnil svět. <3 Hned po maturitě jsem opustila domov u rodičů a vyrazila do světa. Začala jsem hodně cestovat, pracovat a později i podnikat. Všechny tyto mé příjemné zážitky a nové zkušenosti jsem samozřejmě začala sdílet na mém blogu.

Budete se divit, ale i u mě platila rovnice hodně popsaného štěstí, hodně hejtů.
Řeknu vám, že po určité době jsem neměla zapotřebí číst si urážející komentáře směřující na mou osobu. Neměla jsem najednou důvod, proč bych měla dál psát o mém soukromí… A tak jsem si dala s blogováním na nějakou dobu pauzu.

Když to zpětně zhodnotím, jsem ráda, že jsem se tím tak trochu zbavila „závislosti“ na blogu a instagramu. Určitě nejsem jediná, kdo si všiml, jak je teď strašně moderní, být úspěšnou blogerkou. Já upřímně lituji všechny, co se ted snaží živit blogováním a ženou se za pseudo slávou hlava nehlava. Žít jen pro instagram, řešit kolik lajků dostanu a kolik mám sledujících. To je podle mě strašně smutný život. Myslet jen na to, kde půjdu, s kým půjdu, co udělám, a to jen proto, abych si to mohla vyfotit a dát na instagram? Lidi, jsou tak zahlcení úspěchem na instagramu, že zapomínají opravdu žít skutečný život a užívat si úplně jiné hodnoty. I když sama využívám instagram, dbám na to, abych největší energii věnovala opravdu reálnému životu. Miluju cestování, svou práci, užívat si společný čas s rodinou a hlavně můj společný život s přítelem. This is real life this is real happiness.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

4 Komentáře

 1. Srpen 2, 2019 / 12:32 pm

  Karinko naprosto s tebou souhlasím! Pamatuji si tě od tvého druhého blogu, kam jsem ráda chodila a pak mě i mrzelo, že jsi si dala na čas pauzu. Každopádně naprosto tě chápu a máš pravdu. Žít realný život je důležitější, než Instagram. Jsem moc ráda, že se tvůj život ubral tímto směrem a jsi spokojená. Držím ti palce! :))

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Srpen 2, 2019 / 6:02 pm

   Pajo, děkujuu! <3

 2. Srpen 22, 2019 / 1:03 pm

  Svatá pravda! 🙂 Já jsem taky s blogem začala ve svých deseti letech a byl to úplně růžový blog (růžovou nesnášíííím!) a přidávala tam samá videa. V tu dobu nejznámější písničky, jako byla například Avril a Farná. A pak jsem měla dalších x blogů, kde jsem se rozvíjela v grafice, fanpage, a pak nastal životní zlom a já si založila dost osobní, přesto anonymní blog, který se stal celkem slavným (především pro mě). Denně jsem měla 100-více návštěvníků, byla několikrát na hlavní stránce a mile ráda na to vzpomínám a jsem šťastná za to, že jsem toho dosáhla bez všelijakého snažení či instagramu. Zkrátka můj blog lidi bavil a dle mého takhle to má být. Ovšem časem už jsem nebyla totožná s blogem, protože se můj pohled na svět i na sebe celkově změnil a já cítila, že musím jít dál. Tak jsem šla a jsem šťastná. Blog a instagram beru jako koníček, zábavu, inspiraci. Je důležité vědět, že to není jen o číslech. 🙂 A mooooc nádherný fotky, jsi krásná! 🙂 Jo a nejsem tu naposled! 🙂

 3. Září 2, 2019 / 8:18 am

  Máš úplnou pravdu Karin 🙂 nakonec jsem zpět,ale psát budu jen občas 😀 ale s tímto souhlasím, v dnešní době chce být bloger každý. já začínala ve12ti letech s virtuální zvířecí stájí 😀

Email Subscribe widget in section "Footer Full Width": Setup not complete. Please check the widget options.