Jak probíhalo mé první Whole30 a inspirace jídelníčku.

Udělala jsem tu nejlepší věc, když jsem se v listopadu rozhodla jít do programu Whole 30. Whole 30 není jen o hubnutí. Je to taková třicetidenní očista vašeho těla, která vám přinese zdraví a svobodu v jídle.

Když jsem v mém okolí zmínila, jaký program držím, tak se na mě dívali, jak na blázna. Nikdy jsem se nevyhla otázce: „A proč? Ty přeci žádnou dietu nepotřebuješ, jsi hubená!“ Velmi těžce jsem jim vysvětlovala, že tento program není žádná drastická, ultra rychlá dieta, kdy je cílem jen úbytek váhy. Ve Whole30 jde o mnohem, mnohem víc než jen o jídlo. Cílem je změnit váš život. Whole30 od základu mění to, jak přemýšlíte o své stravě, o svém těle, o svém životě. Doporučuji vám přečíst tyto dvě knížky: 1. Jídlo na prvním místě, 2. Whole30. Otevřou vám oči a mysl. Bez nich bych se do W30 nejspíše nepouštěla.

Pro někoho je hrozná představa vzdát se všech nezdravých jídel, které má tak rád. Ale mě tato představa vůbec neděsila. Přeci jde jen o 30 dní. Já jsem si řekla, vždyť nejsem žádný závislák na nezdravém jídle. Tak čeho se mám bát, co bych na tom neměla nezvládnout?

Jestli je pro nás problém jíst zdavě a být zdravý, tak je něco špatně..  Je fajn toto zjištění zjistit a zbavit se závislosti na jídle. Žádná závislost není dobrá!

Určité skupiny potravin (jako cukr, obiloviny, mléčné výrobky a luštěniny) mohou negativně ovlivňovat naše zdraví a kondici, aniž bychom si toho všimli. Jediný způsob jak zjistit, které potraviny nám vadí je následující. Vyřadit je po dobu 30 dní ze své stravy. A za třicet dní, kdy se váš organismus a metabolismus zresetuje, můžete začít zakázané potraviny zařazovat zpátky. Vaše tělo vám samo řekne, zda vám tato konkrétní potravina vadí a nebo ne. Stačí poslouchat své tělo.

Konkrétní seznam, co můžete jíst při Whole30 a co ne. Najdete na: https://paleosnadno.cz/whole-30/jak-zacit/

A teď k mému Whole 30. 

Když jsem do W30 šla, měla jsem jen jednu obavu a to, jak zvládnu vypít kávu bez mléka. Pro milovníka cappučinka jako jsem já, byla ta představa hrozná. Do té doby jsem černou kávu nebyla schopná vypít.

Ale „co tě nezabije, to tě posílí.“ 😀 A víte co? Zase tak hrozný to nebylo. Sice první černou kávu jsem pila rekordně dlouho. Ale za deset dní jsem si na tu silnou chuť zvykla a začala mi chutnat. No a pak jsem zjistila, že do kávy si můžu přidat kokosové mléko (v plechovce), to bylo radosti. Tuhle kombinaci jsem si doslova zamilovala.

Proč jsem šla do W30?

Chtěla jsem změnit mé chuťové pohárky a znovu si vychutnávat opravdové chutě opravdového jídla. Můj cíl byl jasný, zbavit se sladidel, na kterých jsem trošku ujížděla. A omezit množství coca-coly. 😀 A hlavní důvod byla zvědavost na samotný program a udělat si o něm vlastní obrázek.

Bylo pro mě W30 obtížné?

První týden pro měl byl až moc lehký a obyčejný. Nepřišlo mi, že dodržuji nějaká striktní pravdila a jím omezeně. První krize přišla 10. den, kdy jsem cítila lehkou únavu a objevovali se neodolatelné chutě na sladké pečivo. Naštěsťí to trvalo jen jeden den. Druhou krizi a zároveň poslední jsem měla 18. den. Chtěla jsem s celým programe skončit. 😀 Nevím, co mi to ten malý čertík v hlavě za nesmysly nakecával. Ale neposlechla jsem ho a šla jsem dál. A nakonec jsem i úspěšně  W30 dokončila.

Můj závěr.

Po 30 dnech se mi vytratily chutě na sladké. A celkově se mi změnily chutě k lepšímu. Když jsem si dala např. červenou papriku, tak mi přišla tak skladká skoro stejně jako čokoláda.

Když jsem naopak po W30 natěšeně letěla do obchodu, koupit si mé oblíbené ochucené kefírové mléko. Tak jsem se po napití zděsila. Chutnalo mi úplně jinak. Bylo na mě až moc sladké a cítila jsem tam nějakou umělou chuť. Bohužel, kefírové mléko letělo do koše. 😀 Ani nevíte, jak jsem byla šťastná za to, jak se mi chutě obrátily o 180 stupňů. 

Po W30 jsem vůbec nemívala hlad. Nejradši bych jedla 1 max 2x denně. Ale vždy jsem si dopřála plnohodnotné jídlo zaměřené na zdravé tuky a bílkoviny. Z 52kg mi váha sletěla na 47kg. Dál hubnout jsem už vážně nechtěla, tak jsem se musela začít nutit do jídla a přidávat na porcích.

W30 všem doporučuji, kdo se trápí s hubnutím, jídlem a celkovou psychikou. Nejčastější problém v této době je u mladých lidí zachvatové přejídaní. Whole vás toho zbaví a nejen toho, už nebudete v zajetí jídla – budete volní! Já tento progragram budu opakovat minimálně jednou ročně.

Inspirace jídelníčku:

Ukážu vám mé nejoblíbenější jídla při Whole. A když je teď vidím, tak už chápu, proč mi nic nechybělo! <3 C

Snídaně:

Jedla jsem jen vajíčka. Vajíčka miluji na kterýkoli způsob.

Oběd:

Věčeře:

Večeři jsem většinou volila to, co jsem měla buď na oběd nebo na snídani.

Výsledky:

Při Whole mi váha sjela i na 47Kg, ale pak jsem to zprůměrovala na 48,5Kg. Při 48 se cítím ve svém těle nejlépe. Startovala jsem na 51,5kg. 😀 😀

Obvod pasu z 61cm na 57cm.

Stehno z 49,5cm na 47cm.

Zadek z 90cm na 89cm.

Jestli vás cokoli zajímá, nebojte se mě zeptat. Na všechny dotazy vám ráda odpovím v komentářích.

Mějte se krásně, Karin. <3

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

12 Komentáře

 1. Kristý
  Leden 31, 2019 / 12:03 am

  Na tento článek jsem se moc těšila!! Sledovala jsem celé tvé Whole30 na instagramu. Včera jsem si koupila knížku Jídlo na prvním místě a pak chci jít do WHOLE 30 taky. 😀 Děkuji Ti za inspiraci.

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Leden 31, 2019 / 4:35 pm

   Já vím hodně z vás jste se na tento článek těšili. <3 Tak doufám, že vás aspoň tento článek trošku nakopne a budete chtít zjistit více o Whole30. <3 Kristý věřím, že i ty úspěšně dokončíš W3O. Uvidíš budeš úplně nadšená jako já. Měj se krásně a není zač. :-*

 2. Tereza M.
  Leden 31, 2019 / 5:51 pm

  Vsechny jidla vypadaji velice dobre. 😉

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Únor 10, 2019 / 3:28 pm

   ❤️❤️

 3. B
  Únor 5, 2019 / 8:03 pm

  Já bych z toho tedy měla hlad a vyhovuje mi méně tuků než v W30 a jíst častěji. Po W30 mi bylo špatně, vejce, maso a kokosové mléko jsem nějakou dobu nemohla ani vidět 🙂 Ale každý je jiný 🙂

  • Karinlife.com🌸
   Autor
   Únor 10, 2019 / 3:27 pm

   Tak jestli jsi zdravá, necitíš závislost na cukru, jíš zdravě, nejsi obézní, tak super – jen tak dál. ❤️👏 Při Whole se nejí nějak extra tuk (stačí třeba jen pár oříšků). Jí se hlavně zelenina a bílkoviny.

 4. Únor 12, 2019 / 5:28 pm

  Vůbec se nedivím, že ti to tak šlo, na ta jídla je radost pohledět! 🙂

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Únor 13, 2019 / 1:09 am

   Jéé děkuji moc! 🙂

 5. Veronika Divišová
  Únor 12, 2019 / 10:44 pm

  Dobrý den, kde se dá pořídit zmíněná Bujonka a kokos. mléko? Děkuji. Divišová

 6. Duben 5, 2019 / 8:32 am

  Opravdu Ti to při těch 48.5kg sluší mnohem více než při 47kg 🙂 Já bych do toho nešla, brzy by se mi jídla přejedla a asi bych nevěděla, co pořád vařit 😀 😀 Ale tak nikdy neříkej nikdy 😀 Každopádně tvoje dobroty vypadají úžasně! Vajíčka můžu na jakýkoliv způsob 🙂

  WantBeFitM

Email Subscribe widget in section "Footer Full Width": Setup not complete. Please check the widget options.