Když jsme v USA ztratili pas.

Ztratit pas v cizině, pro mě byla vždy noční můra. Před týdnem jsem si tuto noční můru prožila… Napišu vám kratší příbeh o tom, jak se nám to přihodilo a také jak se taková nepříjemná situace řeší.

Když to hodnotím zpětně, tak přemýšlím, jestli to byla jen smůla a nebo osud, který nás před nečím ochránil?! A jak to vlastně začalo:

Na konci srpna jsme přiletěli na Floridu, v plánu bylo zůstat tady do října. Když jsme v Americe, tak vždy odtud rádi cestujeme, protože vše je relativně blízko. Tak třeba Karibik, ten už máme snad celý procestovaný. Teď jsme zvažovali před odjezdem do ČR navštívit Cancun v Mexiku. Ten nás už lákál delší dobu, jen jsme si vždy nebyli jistí, jak je to s bezpečnosti v Mexiku…

V sobotu ráno 21. září se objevily letenky, jak do ČR tak do Cancunu. Koupili jsme je. Vyhovovala nám jak cena tak termíny (24. září jsme měli letět do Cancunu a potom o pět dní později domů – do Evropy). Ten den jsme vybrali a rovnou koupili opravdu nádherný 5-ti hvězdičkový hotel v Cancunu. Vše se zdálo být dokonalé. No a pak přišel ten zlomový večer, kdy přítel při vystupování z auta ztratil pas. (S pasem obvykle nechodíme ven, vždy ho máme doma. Ale jak naschvál, jsme museli jet s našim autem do servisu, kde zrovna musel být zapotřebí pas).

To zjištění, když jsme přišli do servisu a zjistili, že nemáme pas! To bylo něco strašného! Ten večer byl pro nás děsivý. Pořád jsme doufali, že se pas nakonec najde. Bohužel, nenašel se…

Co nás zamrzelo byly zbytečně propadlé peníze. Naštěstí něco šlo zrušit, ale i tak nějaká ztráta byla a to 18t. :/ Plus nás mrzí ten pas, především kvůli amerického víza. Není jednoduché ho dostat a hlavně nedavají ho všem.

Druhý den jsme si řekli, že se dějou na světe daleko horší věci. Věřím, že vše se děje z nějakého důvodu. Holt osud z nějakého důvodu něchtěl, ať jedeme do Mexika a já mu budu věřit. Za to si užijeme pár dnů navíc na naši slunné Floridě.

Náš postup při ztrátě pasu:

Nahlásili jsme ztrátu místní policii a sepsali jsme protokol o ztrátě pasu. Štěstí jsme měli aspoň v tom, že konzulát České Republiky je v Miami, tak to šlo rychle. Spojili jsme se s konzulem, vše jsme projednali telefonicky, poslali jsme přes mail naše doklady, fotografie a za tři dny jsme měli hotový cestovní průkaz na vycestování do ČR. A ten jsme si museli samozřejmě vyzvednout osobně. A to bylo vše.


A když jsem nevyužila můj nový foťák v Mexiku, tak se rozhodně na něj prášit doma nebude. Ještě ho pořádně provětrám u nás na Floridě.

Mějte se krásně,
nezapomínejte na to, že žijeme jen jednou.
S láskou Karin.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

4 Komentáře

 1. Zuzka
  Říjen 1, 2019 / 4:22 pm

  Karinko, ty jsi smazala starý blog?

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Říjen 1, 2019 / 4:51 pm

   Ano:)

 2. Říjen 3, 2019 / 8:06 am

  Jejda, tak to mě moc mrzí :/ já naštěstí s tím zkušenost nemám, ale kamarádce ukradli kabelku ve Španělsku, tak to říkala, že to bylo hrozné řešit, že tam vůbec neuměli anglicky :/ a jak píšeš, snad všechno zlé je pro něco dobré 🙂

  WantBeFitM

 3. Říjen 7, 2019 / 9:47 am

  Také věřím, že to mělo nějaký důvod, ale když ho člověk neví, tak ho to prostě o něco víc mrzí. Máš nádherné fotky 🙂

Email Subscribe widget in section "Footer Full Width": Setup not complete. Please check the widget options.