Jak rychle zhubnout, fakta o snídani

Krásný den všem!

Vítám vás u mé nové rubriky stay fit & healthy. Budu zde přidávat mé osvědčené tipy pro vás, jak si udržet zdravou a fit postavu. Dnes se zaměříme na hubnutí a na pár faktů o snídani.

Napadlo vás někdy, že se vám nedaří zhubnout kvůli snídani? Asi ne, když veškeré dietní časopisy, články na internetu píšou o tom, že snídaně je nejzákladnější jídlo dne. O snídani tvrdí, že pomáhá lidem hubnout, aktivuje metabolismus, tím nastartuje spalování. Když o tomto tvrzení budeme pátrat, zjistíme, že žádné validní (prokázání jejich platnosti)  vědecké důkazy pro to neexistují. V roce 2014 byl výzkum o vlivu snídaně na snižování hmotnosti, zjistili, že tento efekt se doopravdy neprokázal. A tento fakt vyvrátili za mýtus.

Ovšem může se zdát, že lidé, kteří snídají jsou hubenější a zdravější. Protože tito lidé většinou dodržují zásady zdravé výživy a sportují. Naproti tomu lidé, kteří nesnídají, častěji kouří, pijí více alkoholu a méně cvičí. Nejspíše tohle jsou ty důvody, proč jsou lidé, kteří snídají jsou zdravější a nemá to nic společného se samotnou snídaní.

Nejnovější studie prokázali, že snídaně zvyšuje pocit hladu. Vliv snídaně na pocit hladu je důsledek vyplavení inzulínu, který spustí proces trávení, a požadavku dostat další kalorie. Bohatá snídaně proto může způsobit větší příjem potravy během dne.

Naše tělo se umí samo detoxikovat. Přes noc, když spíme, tělo se regeneruje a ráno vyplaví vše, co už nechce. Toto čištění trvá zhruba do 10-11 hodiny odpolední, proto by člověk neměl jíst. Jinak čistící proces zastaví. Jestliže tento proces chcete podpořit, měli by jste vypít hodně vody (1l).

Je zvláštní, že většina dětí po ránu nemá hlad a nechce jíst. Nejradši by zůstali u teplého čaje či kakaa. Děti, které přirozeně odmítají ráno snídani, mají od přírody správně nastavení chování, které není vůbec nutné násilím přeučovat a vnucovat jim něco jiného. Člověk má jíst, až se dostaví hlad. Stačí jen poslouchat své tělo.

Nesnídání nezpůsobuje tloustnutí. To vypadá logicky, protože, když nebudete snídat, vlastně zrušíte veškeré kalorie z jednoho z hlavních jídel dne.  Hodně lidí se bojí toho, když se nenasnídají, tak budou mít větší tendenci toho více sníst k obědu. Ovšem přesto toho nesní tolik, aby to pokrylo množství kalorií, které by snědli ráno. Naopak, když se nenasnídáte praktikové prokazují fakt, že shodíte přebytečné tuky rychleji.

Tato zpráva je dobrá, pro ty, co ráno nechtějí jíst a jídlo jim nedělá po ránu dobře. Už nemusíte po ránu do sebe tlačit jídlo, jen proto, aby jste zhubli. Protože snídaně vám nepomůže k shazování kil.

Pokud na druhou stranu máte potřebu se nasnídat, tak se nasnídejte a dejte si zdravou snídani. Volila bych čerstvé ovoce, zeleninu, smoothie či jogurt/tvaroh. Nicméně pokud ráno nemáte hlad a nepotřebujete se nasnídat, tak prostě nesnídejte. A až se dostaví hlad, dejte si svačinku v podobně ovoce (ale pozor i na kalorie v ovoci). Nejdůležitější věc na závěr, nezapomínejte na celkové kalorie během dne a na pohyb! To je nejdůležitější při hubnutí.

 

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

15 Komentáře

 1. Březen 17, 2017 / 11:26 pm

  Já tedy s váhou problémy nemám nikdy jsem nehubla ale chystám se do fitka někdy příští měsíc. Až si sednu z práci jinak tedy, přiznám se, že jak Jsem zjistila za pár dní budu mít minimálně 26 tisíc 😂 to už je slušnost že ano. Co se týče blogu začínám mít krizi sice chodí ale žádné komentáře nechápu to 😁 asi dělám něco špatně

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Březen 18, 2017 / 3:04 pm

   Jaktože nemáš žádné komentáře? Asi musíš častěji psát, ať si tě lidi oblíbí. Bohužel všechno potřebuje svůj čas. ❤
   Wow 26 tisíc je bomba. Přeju ti to. Tak hodně úspěchu v nové práci. Jen vydělávej, za chvíli z tebe bude #billionlady 🙈❤😍

   • Březen 18, 2017 / 10:10 pm

    No jo jenže tím právě mě to přestává bavit. No to jo hele 😂 po první celé výplatě chci malou crossbody. Jen nevím zda guess nebo. Mk

    • Karinlife.com 🌸
     Autor
     Březen 21, 2017 / 2:58 am

     Já jsem pro Michael Kors. 😍😍❤

     • Březen 22, 2017 / 6:25 pm

      uvidíme 😀 teď mám kabelek hromadu no 😀

 2. Březen 18, 2017 / 1:40 pm

  Já ráno snídat musím, mám to nějak zvyklé od dětství a asi by mi bylo špatně, kdybych se nenajedla 😀 a navíc ráno bez kafe není ráno! Pravda je ale v tom, že když se před sedmou nasnídám, o půl 9 musím jíst znovu, protože mám pak vážně hlad :D. Ale záleží, jak je kdo zvyklý.

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Březen 18, 2017 / 3:00 pm

   Ano přesně to prokázali nejnovější studie. Po snídani se dostaví brzy hlad a sotva vydržíme nejíst do oběda. To stejné tak mám já. Když se nasnídám, o další dvě hodiny později už myslím na další jídlo. 😀 Týden jsem zkoušela nesnídat a shodila jsem 1,5kg. Bříško jsem měla ploché jako desku. 🙈
   No a teď snídám podle toho, kdy mám chuť si odpočinout a užít si pěkné ráno. ❤
   Tímto článkem jsem chtěla úkázat, že snídaně není opravdu základní jídlo dne a když ji vynecháme nic se nestane a ani nezačneme přibírat.

 3. Březen 18, 2017 / 2:53 pm

  Máš nádhernú postavu! Ja som raz mala mániu, kedy som chcela stále schudnúť, no teraz už to nejak za potrebu nemám a ani vtedy som nemala. Raňajky si vždy rada urobím a ak mám chuť, s radosťou sa s nimi vyhrám, no občas nemám vôbec náladu piplať sa s tým.

  http://www.frenchstyle.eu

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Březen 21, 2017 / 2:58 am

   Mockrát děkuji. ❤

 4. Březen 22, 2017 / 4:57 pm

  tak na to můžu říct jen jedno.. když bych ráno nejedla, tak v práci zkolabuju.. i když beru, že se tělo samo čistí, ale když vstáváš ve 3:30 a od 5 ráno se někdy až do 11 nezastavíš a celou směnu chodíš (občas i běháš do schodů) a musíš být pořád ve střehu… tak by jsi to nedávala… i když po ránu taky nemám hlad.. ale moc dobře vím, jak potom ty moje dopoledne vypadají a že i když se najím, tak pak dopoledne trpím hlady, ale nemám čas se najíst..

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Březen 25, 2017 / 11:41 pm

   Určitě v takových situacích je dobré mít připravenou do práce zdravou svačinku. Přeci jen, jestli vstáváš ve 3.30, tak to opravdu nejde nejíst do oběda. To bych i já zkolabovala. 😀

 5. Březen 23, 2017 / 1:54 pm

  Myslím, že tohle všechno je strašně individuální. Hlavně proto, že je strašně těžký se v tom vyznat, jednou ti někdo tvrdí a ten druhej rovnou l :D. Mně třeba snídaně vyhovuje, protože pak mám strašnej hlad, ale vím, že když se moc přejím, taky mi to nedělá zrovna dobře :). Ale jinak do toho asi nemám zrovna co povídat, stejně vždycky v nějakým bodě s končím s čokoládou v ruce 😀
  http://lets-talk-about.blog.cz/

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Březen 25, 2017 / 11:36 pm

   Ano s tím souhlasím, vše je individuální a každému sedí něco jiné.
   Někdo se právě musí kvůli dietě nutit do snídaně, teď aspoň ví, že nemusí. A kdo bez snídaně nevydrží, tak klidně ji může jíst nadále. Nejdůležitější je pohyb a zdravá strava. :))

 6. Březen 25, 2017 / 11:25 am

  Tak já nesnídám. První jídlo mám až v 11:30, což je oběd. Prostě dřív nemám hlad a moje tělo si už na to i jaksi zvyklo. Že by mi šla ale kila dolů, toho jsem si nevšimla. Spíš mi třeba 2 roky stojí váha na jednom čísle, pak se zas o kilo zvýší a podobně. Každopádně, tento článek mě utvrdil v tom, že nesnídat není hřích! 😀 🙂

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Březen 25, 2017 / 11:32 pm

   Přesně tak, nesnídat určitě není hřích.
   Možná si říkáš, proč nejde tvá váha dolů, i když třeba málo jíš, tak nejspíše pořád máš vyšší příjem kalorií než její výdej. 🙂

Email Subscribe widget in section "Footer Full Width": Setup not complete. Please check the widget options.