I need coffee! My new coffee maker.

A teď je můj pobyt na Floridě dokonalý. V úterý mi dorazil kávovar. Já se snad radostí zblázním, je naprosto super!
Já jako milovnice všech latteček, jsem si delší dobu dělala zálusk na nějaký kávovar, abych si mohla doma dopřát tak jako v kavárně lahodné latté s našlehanou pěnou.
Dlouho jsem po nějakém pátrala, který by splnil mé požadavky… Po té, co mi kamarádka dala ochutnat kávu od Nespressa, v tu ránu jsem měla jasno! Tu chuť jsem si zamilovala! Káva lepší než ze Starbucksu!

Nespresso vám nabídne velkou škálu kávovarů. Vím, o čem mluvím, sama jsem se nemohla rozhodnout jaký typ si mám vybrat. Nakonec mi padl do oka Nespresso VertuoLine Evoluo. A teď už vím, že jsem nešlápla vedle.

V Čr jsem měla taky jeden a to Nescafe Dolce Gusto a co vám můžu říct, rozdíl mezi něma je obrovský! Káva z Dolce Gusta mi přišla umělá. Z čeho jsem byla nejvíce nešťastná, bylo z chuti a z mléka, které se prodává sušené v kapslích. Mělo mi to být hned jasné, když to nemá systém na šlehaní čerstvého mléčka, tak nemůžu čekat žádné zázraky. 🙂

Já ráno bez kávy neudělám ani ránu. Můj slogan zní „but first coffee“. Teď rána miluju, když vím, že si udělám chuťově dobré kafčo, cappuccino či latté. A to během chviličky. Nejlepší je, že kávu udělá kdokoli i lajk, díky systému Nespressa, nemáte co zkazit! A to je asi ta největší výhra!

Jedná se o systém přípravy kávy pomocí speciálních kapslí a k tomu určených kávovarů. Nabízí se paleta 16ti druhů kávy včetně bezkofeinových a jednodruhových speciálů. Kapsle obsahují hermeticky balenou mletou kávu, která je uzavřena v hliníkovém obalu. Příprava probíhá v kávovarech se slušnými parametry (tlak 19 barů, snadná údržba) a skvělým designem.

Balení kávovaru obsahovalo samotný přístroj, šlehač na mléko, samozřejmě manuál a také praktický šanon s popisem všeho, co potřebuje nový uživatel znát, včetně popisu jednotlivých druhů kapslí. Ještě jsem dostala 12 kapslí na začátek. A hned jsem si našla své dva oblíbence, espresso Voltesso a Decaffeinato Intenso.

Příprava kávy probíhá velice snadno a bez nepořádku. Zapnete přístroj, on se za chviličku nahřeje, připravíte šálek, odklopíte horní páku a vložíte kapsli, páku zavřete, zmáčknete tlačítko požadovaného nápoje a to je vše. Po extrakci je dobré páku opět otevřít a nechat použitou kapsli spadnout do odpadního zásobníku. Káva je připravená skvěle, espresso má hezkou pěnu s miniaturními bublinkami, tak jak má být. Mléčná pěna je také s jemnými bublinkami, kompaktní a stálá, kostka cukru si přes ni razí cestu několik vteřin. 🙂

A nyní jsi jdu udělat svou oblíbenou odpolední kávičku. No jo, přesně jak říká George Clooney Nespresso, What else?

Vidíte tu našlehanou pěnu?! A to jsem si zvolila jemnější šlehání, lze udělat i větší! Ách bože, to je slast.

Kafičko s mléčkem.

  25 comments for “I need coffee! My new coffee maker.

 1. Únor 10, 2017 at 8:32 am

  Krása😊 taky nedám bez kávy ani ránu. Zatím mám již zmiňované Dolce gusto, ale chutná mi jen Latte a ice cappuccino. Do budoucna si určitě poridim nějaký lepší. Děkujeme za inspiraci :*

  • Karinlife.com 🌸
   Únor 11, 2017 at 1:04 am

   Já bych kávu mohla pít pořád. 😀 Musím se držet, řekla jsem si maximálně dvě kávy denně víc ne. 😀

   • Únor 11, 2017 at 8:22 am

    Ale když to tak vezmeš, tak v latecku je tak málo kávy, že si můžeš dát klidně i tři😁

    • Grace
     Únor 11, 2017 at 1:17 pm

     Menej kávy ale viac kofeínu, pretože čím dáš viac vody, tým sa ti vytvorí viac kofeínu.

     • Únor 12, 2017 at 9:53 am

      Nevím, ale osobně si myslím, že z té práškové kávy Dolce gusto, kterou mám já opravdu moc kofeinu nebude. 😊 Ale nevím, nečetla jsem to, tak se nebudu hádat.

 2. George
  Únor 10, 2017 at 12:06 pm

  What else?

  • Karinlife.com 🌸
   Únor 11, 2017 at 1:05 am

   Přesně tak. 😀 Co jiného?

 3. Únor 10, 2017 at 6:20 pm

  vyzera paradne, len by ma asi trosku odradzal system kapsul
  LIFE IN PICTURES BY LU

  • Karinlife.com 🌸
   Únor 11, 2017 at 1:07 am

   Copak konkrétně by ti vadilo na kapslích?
   Mě naopak tento čistý systém vyhovuje. 🙂

 4. Pia
  Únor 12, 2017 at 4:29 pm

  Ok, now your day starts perfect, am i right ? 😀 :D….good cooffee tastes simply good and makes the day a bit better ^^^…thanks for your post and best wishes from schloss bei meran , Pia 😉

 5. Únor 16, 2017 at 6:08 pm

  Kafe nepiju, ještě jsem se na to nenavykla,což je asi dobře :D. Ale myslím, že mě to brzo čeká :D. Teď místo toho piju čaj, jako že spoustu čaje, a nejradši mám asi zelený, protože mě to povzbudí asi tak, jak si představuju, že povzbuzuje kafe :D.
  Strašně mě zajímá, jestli jsi se na Floridu přestěhovala na trvalo? 🙂 Promiň, jestli jsem vlezlá ale zatím to máš ve všech článcích, co jsem od tebe četla a já jsem prostě zvědavej člověk 😀
  http://lets-talk-about.blog.cz

  • Karinlife.com 🌸
   Únor 17, 2017 at 5:09 pm

   Ahoj Michelle. 😚 Jojo, je to jen otázka času, kdy podlehneš kávě. 🙈😃
   Jinak ano přestěhovali jsme se tu natrvalo. Šli jsme za hezčím životem. Amerika je svět otevřených možností a my máme spoustu plánu, co tady chceme dělat. Už nad nimi pracujeme.
   Ale domů (do Cr) za rodinou budu jezdit. ❤

 6. Niki
  Únor 17, 2017 at 6:52 pm

  Ahoj, nechtěla bys někdy napsat článek o tvém vztahu? Jak jste se seznámili, kdy a jak jste se spolu rozhodli bydlet, jak ho udržujete, aby vám bylo stále fajn? Myslím že by to zajímalo nejen mě :). Hodně štěstí a užívej!

 7. Únor 18, 2017 at 4:01 pm

  Aj keď kávu nepijem, vyzerá skvelo!! Kávovar je veľmi pekný a elegantný, super voľba farby, akurát by sa mi možno páčil viac lesklý, hah 😀 🙂 Krásne fotky!

  http://www.frenchstyle.eu

  • Karinlife.com 🌸
   Únor 20, 2017 at 2:37 am

   Děkujii. ❤❤

 8. Únor 19, 2017 at 9:23 am

  Mňam, to kafe vypadá lahodně! My osobně doma žádný kávovár nemáme, takže si kafe dělám každé ráno to svoje jedno, se lžičkou espressa a trochou mléka. Je pravda, že když chceš kvalitní kafe, musíš mít i kvalitní kávovar. A sušené mléko, to by mi taky vadilo. Třeba pokud by mi někdo dal na výběr kafe od sebe nebo z mekáče, zvolím určitě sebe, v meku mi taky káva přijde jaksi umělá..

  • Karinlife.com 🌸
   Únor 20, 2017 at 2:33 am

   Přímo kafe z mekace je přimo odporné, nedá se pít. 😆😆 Nechápu, co mají za problém, že neumí udělat normální chutnout kávu?! 🙈☕️

 9. Bella
  Únor 21, 2017 at 5:11 am

  Kdy bude další článeček? :-*

  • Karinlife.com 🌸
   Únor 23, 2017 at 2:13 am

   Do dvou dnuu :***

 10. Únor 22, 2017 at 8:33 am

  Ten kávovar tedy vypadá úžasně 🙂 Takový by se nám taky hodil doma.
  Kávu jsem si dávala kdysi dost, ale poslední dobou mi je z ní špatně, tak jí omezuji. Ale kávové buchtičky si třeba s radostí dám 🙂
  Jinak ta kávička v šálku vypadá hodně luxusně 🙂

  • Karinlife.com 🌸
   Únor 23, 2017 at 2:15 am

   Děkuji za komentář. :**
   To já si zase dám kávu a k ní nějakou mňamku. 😀 🙈🍩🍪

 11. Únor 22, 2017 at 5:28 pm

  Normální kafíčko moc nepiju, ale latté mám ráda a takový kávovar bych určitě využila…

  • Karinlife.com 🌸
   Únor 23, 2017 at 2:16 am

   Tak tak ani já klasickou černou kávu nepiju. 😀

 12. Březen 5, 2017 at 1:09 pm

  Ten vypadá skvěle! Já sice nikdy tyhle kapsle nezkoušela, ale preferuju zrnkovou kávu 😀 Ale mám taky zálusk na nějakej kávovar s napěňovačem mlíka, jenže mi ho nějak nechce nikdo koupit 😀 😀

 13. Březen 7, 2017 at 12:58 pm

  Luxusní pěna, také máme doma kávovar a zrovna si jednu vychutnávám. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *