Článek o mé vysněné Kalifornii! [Výlet po amerických státech část II]

Ahoj všichni! Vítám vás opět na mém blogu. Dnes mám pro vás připravený článek o Kalifornii. Doufám, že máte uvařenou kávičku, protože tentokrát bude článek trošku obsáhlejší než jindy. 😛

V Kalifornii  jsem už jednou byla, a to asi před dvěma lety, kdy se mi splnil můj největší sen – navštívit Los Angeles.  Nezapomenu na to, jak jsem se modlila snad každý večer, aby se mi mé přání splnilo. Moc jsme chtěla poznat ten pohádkový život za oceánem, s palmami, slavnými osobnostmi a známými místy….

No, a kdo by řekl, že LA uvidím nejen jednou, ale dokonce podruhé?!

Teď se na chvíli vrátím k mé první návštěvě, ze které jsem byla upřímně zklamaná a trošku zaskočená. Je to určitě tím, že jsem byla hodně ovlivněná filmy, články z novin a časopisů, celebritami a tím, že jsem vídávala naprosto dokonalé záběry, které ukazovaly, že víc cool místo není a hlavně, že lepší život nikde jinde neprožijete… No jo, média umí skvěle pracovat se skutečností a vykreslit Los Angeles jako nejlepší místo k životu. Třeba tím, jak vyzdvihují,že nejlepší pláže, školy, obchodní centra a kamarády,.. najdete jenom tam, že? Na základě toho, se mi v hlavě utvořila až moc dokonalá představa o tomto městě .

Nikdy bych nečekala, že Los Angeles bude na mě působit tak staře a špinavě. Když opomenu boháče z Beverly, tak jsem byla překvapená, kolik chudých čtvrtí Los Angeles má… Při procházkách po městě jsem se necítila moc dobře a bezpečně. Sice na pláži uvidíte krásky v bikinách, ale nevyhnete se bezdomovcům, dealerům drog, mexikáncům a jiným podivným lidem, ze kterých jsem měla velmi nepříjemné pocity a radši se jim vyhýbala. Nezapomenu na to, když jsem si šla koupit kávu, tak za mnou do fronty přišel bezdomovec, který  mě začal ošahávat, ať mu dám peníze. Možná to ten člověk nemyslel špatně, ale ten zážitek byl pro mě šokující a strachu už jsem se nezbavila.

Co k tomu říct?  Z první návštěvy jsem si neodnesla moc příjemné zážitky. Hotel jsme měli naštěstí jen na jednu noc. Během dne jsme prošli nejslavnější místa  (Beverly Hills, chodník slávy, Hollywood nápis, pláž Santa Monica a Malibu) a na druhý den k večeru jsme vzali nohy na ramena a utíkali do Las Vegas. Tam jsem si to ,mimochodem,  moc užila! 😀

Ale přesto během těch dvou let mi stále zůstalo slavné město Los Angeles ležet v hlavě.

Říkala jsem si, opravdu to tam bylo tak hrozné a nepříjemné, jak jsem to viděla? Pořád jsem tomu nemohla nějak uvěřit… A když jsme s manželem tento rok plánovali projet některé americké státy a naskytla se možnost jet přes Kalifornii a navštívit znovu LA, neváhali jsme. Byla jsem opravdu nadšená, že tam můžu znovu jet. A ještě jednou si udělat konečný obraz o tom, jaké to tam je. Tentokrát tam nepojedu s žádnou naivní představou. 😀

Z mé druhé návštěvy jsem zjistila, že člověk musí LA pochopit a zvyknout si na styl života v něm. Je tam volnostylařský život. Lidi si tam můžou dělat, co chtějí, ale samozřejmě nesmí tím ohrožovat druhé. Je tam povolená tráva, takže na pláži či na ulicích vidíte normálně zhulené lidi, jak si vesele vykuřují travičku. Já osobně jsem proti trávě a také mi smrdí, takže nic pro mě. Ale věřím, že pro určitou skupinu lidí musí být toto město rájem. 😀 Co se mi na druhou stranu líbí je, čím víc si „crazy“ tím víc jsi cool. Lidi tam nosí šílené oblečení, vezmou si na sebe cokoli, co se jim líbí. Nemusejí se bát pomluv nebo narážek od druhých, kteří by je soudili a říkali jim, co se má nosit a co ne (jako to je u nás, že..). Za sebe můžu říct, že jejich outfity, účesy mě bavily.

Musím vám říct, že druhou návštěvu jsem si užila maximálně! Už jsem věděla totiž, která místa navštívit a kterým se naopak vyhnout.

Místa, které jsem navštívila, popíšu u fotek, ať to máme více přehlednější.

 

Naše ubytování.

Pronajali jsme si na pár dní vilu v Malibu. Holky, musím se s vámi podělil o mou radost, byla to překrásná vila s bazénem, cítila jsem se tam jako v pohádce! Bylo příjemné na chvíli okusit kalifornský život boháčů. 😀 S výběrem lokality jsme vážně neudělali chybu. Nejdůležitější pro nás bylo komfortní ubytování, bezpečná area a jako velké plus jsme brali, že je od nás kousek pláž.

Beverly Hills – místo boháčů.

Pro mě je to ta nejhezčí část v LA. Vše je tam tak čisté, přepychové a luxusní! Přesně tak jsem si kdysi představovala celé Los Angeles, které bohužel není takové (viz. výše). Alespoň Beverly je místo, které vás nikdy nezklame. Kam se podíváte, uvidíte přepychové domy,  já teda spíše říkám hrady! Je tam nenapodobitelná atmosféra, kterou tvoří celá ta historie filmů a známé osobnosti, které tam žijí.

A co potom Rodeo Drive, kde nakupovala Julia Roberts ve filmu Pretty woman. Řeknu vám, tolik luxusních obchodů jsem pohromadě neviděla. Holky, tam by jste se vyřádily, co? Tady s fotkami nebudu šetřit. 🙂

Santa Monica a Venize

Z minulé návštěvy už vím, že se mi pláže v LA nelíbí. Jsou to přímo ty pláže, na kterých mě nebaví trávit čas opalováním a plaváním. Upřímně , stejně si v těch velkých vlnách moc nezaplavete, spíše vás jen smetou a pohází ve vodě! 😀 Oceán byl na mě moc divoký a temný! Ale pro surfaře je to ideální místo.
A tak jsme s manželem zvolili lepší program, než se placatit u vody. Vytáhli jsme naše brusle a projeli jsme si celé pobřeží podél Santa Monicy a Venize. Při projížďce jsem si připomněla scénky z Pobřežní hlídky. Ale jo, trošku jsem se cítila namyšleně, když jsem si uvědomila, kde vlastně jsem! 🙈 Byl to boží pocit, projíždět se podél nejslavnější pláže.
Ještě vám musím napsat jednu mou příhodu. Po bruslení jsme byli uřícení, tak jsme se šli zchladit do oceánu. Vlny byly tak silné, že jsme raději vylezli z vody. A teď přijde ta hlavní část! Na břehu se otočím směrem k oceánu! Totálně se leknu a nevěřím tomu, co jsem ve vodě viděla! Viděla jsem ploutev na hladině, úplně jako z filmu Čelisti! Do *dele, nevěděla jsem co mám dělat! Ploutev zmizela.. a ve vodě se koupali lidi samozřejmě! Okamžitě jsem to ukazovala Liborovi. Ten se začal se mnou vyděšeně dívat. Po pár sekundách se ploutev znovu objevila –  viděli jsme to oba dva. Ploutev zamířila směrem k plavcům. V té situaci jsem vůbec neuměla zareagovat… Ploutev začala ve vodě hopsat… 😀 V tu chvíli jsem pochopila, že to žralok nemůže být. Uvědomila jsem si, že si tam plave malý delfínek! Uff! To byla úleva.  Já teď děkuji Bohu, že jsem zrovna nebyla ve vodě. Protože kdybych tam byla a viděla bych z vody šedou ploutev, která míří ke mě, tak v tu ránu bych dostala infarkt a bylo by po mě. 😀

Když rozmazlujeme naše jazýčky.

Naprosto luxusní burgřík v steakhousové restauraci Meat On Ocean. Restaurace je blízko pláže Santa Monica.

Kalifornskou kávičku The Coffee Bean jsem si doslova zamilovala! Pokud budete mít někdy možnost ji vyzkoušet, tak neváhejte. :))

The Hollywood Sign

Věděli jste, že původní nápis Hollywood byl docela obyčejnou reklamou americké realitní firmy? Firma chtěla upozornit na nově vznikající zástavbu. Nápis, který se rozhodl postavit obchodník Harry Chandler, měl zpočátku delší podobu – Hollywoodland. V době recese ale firma zkrachovala a o poutač se roky nikdo nestaral. V roce 1949 podepsala hollywoodská obchodní komora kontrakt s Los Angeles na obnovu nápisu a požadovala, aby byla odstraněná poslední čtyři písmena. Tak se i stalo a nápis získal definitivní podobu – Hollywood. A dnes je nápis  největším symbolem LA.

Není lehké se k němu dostat. Proto se připravte na pořádný výšlap. A jestli to chcete risknout jako my autem, tak se připravte na tučnou pokutu. Ale možná budete mít štěstí. Před dvěma lety jsme žádnou pokutu nedostali. Bohužel, teď jsme takové štěstí neměli. Když jsme se vraceli k našemu zaparkovanému autu, už tam na nás čekal lísteček za stěračem.

Za ty tři roky, co jezdím do Ameriky, tak se mi nestává, že při cestách potkávám Čechy nebo Slováky – asi na ně nemám štěstí. Ale to se změnilo u nápisu. S manželem si fotíme a najednou slyšíme, jak matka mluví na dceru „Honem to vyfoť, bo tu inak zdechněme“. No sranda, co vám budu povídat. 😀

Hollywood blv.

Santa Barbara

Taky jste slyšeli, že nejkrásnější pláže v Kalifornii jsou v Santa Barbaře? Ze zvědavosti jsme šli omrknout tuto slavnou plážovou perlu Kalifornie. Bohužel ani tam nás pláž neuchvátila a nepřišla nám něčím výjimečná. Sice písek byl bělejší a barva oceánu modřejší než v Los Angeles. Ale pořád barva oceánu byla spíše šedivá než modrá. Žádnou průzračnou lagunku nečekejte.

A to je asi vše, co jsem vám chtěla říct. 🙂 Kdyby vás přeci jen ještě něco zajímalo ohledně Los Angeles, neváhejte se mě zeptat v komentářích.

Mějte se krásně, Vaše Karin.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

4 Komentáře

 1. Listopad 23, 2017 / 6:24 pm

  Zrovna nedávno jsem na tebe myslela a koukala na blog, jestli jsi nepřidala nějaký nový článek 🙂 Věřím, že Kalifornie je krásná. Pro mě je Amerika sen. ♥ Nejkrásnější oceán je podle mě ten Indický (soudě dle fotek). Doufám, že v životě budu mít možnost všechny oceány světa porovnat 😉 Moc krásný článek a fotky!

  • Karinlife.com 🌸
   Autor
   Prosinec 6, 2017 / 11:41 am

   Jeeee to je moc milý! Děkujiii. ❤️😙😙

 2. Prosinec 4, 2017 / 8:25 pm

  Krásné výletíky :* já teď přidala po dlouhé době článek – adventní kalendář tento rok

 3. Prosinec 6, 2017 / 5:22 pm

  Taky bych někdy na takový výlet jela, kdyby to šlo. Docela mě fascinují ty fotky 🙂 Na takové fotky bych se dívala snad
  klidně i celý den a to několikhodin v kuse.
  Ale ta vila se mi moc líbí, ale jaksi bych se asi bála na něco sáhnout nebo sednout, příjde mi to všechno takový křehký.

Email Subscribe widget in section "Footer Full Width": Setup not complete. Please check the widget options.