Americké restaurace (old post-2014)

Krásné čtvrteční ráno lásenky.

Doufám, že jste po jídle, ať se vám moc nezbíhají sliny, protože dnešní článek je zaměřený na americké restaurace. Jsou opravdu rozdílné než u nás v Evropě. Američané si nepotrpí na luxus, ale to v žádném případě neznamená, že jejich restaurace nejsou pěkné, ba naopak mají své kouzlo a já jsem si je doslova ZAMILOVALA. Cítím se tam velice příjemně, kolikrát více, než u nás v ČR. Přesně to jsou důvody jak si američani volí své restaurace, pohodlí, příjemnou obsluhu a hlavně výborné jídlo.

A co takhle téma ohledně kvality potravin? Tady snad ani neznají, nekvalitní potraviny. Většina potravin je v té nejvyšší kvalitě. A není divu, američané mají podstatně větší příjem než my, tak si můžou dovolit kvalitu. A jídlo to je jejich. V tom se šidit snad nikdy ani nebudou. Ale o tomto tématu mám v plánu psát více dopodrobna v dalším článku.

A teď šupky zpátky k dnešnímu tématu.

A jak vlastně americké restaurace vypadají?

Přesně tak, jak ve filmech. Pamatujete si na ty krásné utulné boxíky? Tak přesně tímto jsou specifistické. V amerických restauracích nesmí chybět také obří velká televize. Jó a kdyby jen jedna, minimálně jich mají tak deset , haha. Vlastně si to můžete zkontrolovat sami, viz mé fotky.

Líbí se mi, že v každé restauraci mají hned na začátku recepci, kde je personál, který vás usadí. Takže se nemůže stát, že budete zmatkovat a vybírat si kde si sednout, haha. Nedávno mě překvapili tím, jak mají vyřešený problém, když je restourace plně obsazena, což je většinou každodenní případ. Mají to tak vymakané, že aby jste nemuseli čekat v restauraci, dostanete takový čip se kterým můžete i ven. Jakmile se uvolní místo pro vás, tak začně blikat. Tím vám dávají signál, že místo je pro vás přichystané a můžete se vrátit.

Holky, oni mi musejí házet do pití nějakou drogu. Protože to není možné, jsem snad totálně zavislá na jejich ledovém čaji. Miluji, jak vám vždy donesou POŘÁDNOU sklenici se SPOUSTOU ledíků. A pije se, haha. To mi u nás v Česku chybí. U nás vám donesou, co nejprťavější skleničku s nejprťavějším pitím a snaží se, co nejdraze ji prodat, že kolikrát utrátite více za pití, než za jídlo, že jo? 😀 Tákže Sweet Ice Tea, one!

Skoro každá restaurace má své speciální menu. Každé jídlo se skládá z minimálně tří chodů. Jojo, američanům nestačí jen jeden chod. A samozřejmě nechybí velký výběr toho, co si zrovna dát.

S přítelem jsme nedávno navštívili steak house Long Horn a právě jsme si dali jejich speciální nabídku. Tak vám uvedu pár příkladů, jak to vypadá. Dostali jsme na předkrm domácí chleba s máslem. Upřímně, já na chleby nejsem. Ale holky, myslím to smrtelně vážně lepší chleba jsem snad nejedla. Byl tak teplý a křupavý a k tomu lahodné, smetanové másličko. Držela jsem se, ať ho celý nesním. Ne, že bych nechtěla, ale potom by mi nezbylo místečko na další jídlo. Ani nevíte, jak bych si ho dala znovu třeba na snídani. Z xxxx jídel jsem si nakonec vybrala. 1. předkrm ceasar salát, 2. předkrm obalované smažené krevety, 3. hlavní chod hovězí steak (vůbec se nedá srovnat americký steak s českým, ta chuť amerického hovězího steaku ani nejde popsat), 4. Výborný lehký bananový dortík na způsob cheesecake. A tak si tady jíme. Raději jsme se s přítelem domluvili, že budeme chodit do větších restaurací jenom jedenkrát týdně, ať to s těmi kaloriemi nepřeháníme, haha.

A teď, když jsme u jídla. Lásenky, tak mi prozraďte, jaké je vaše nejoblibenější jídlo?

Užijte si fotečky a těším se na vaše komentáře.

S láskou Vaše Xoxo V.

AMERICKÁ RODINA, VŠICHNI NA MOBILECH, DOKONCE I PŘI JÍDLE.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Email Subscribe widget in section "Footer Full Width": Setup not complete. Please check the widget options.